Gezen Doğa-Çok Yaşa Kelebek projesi

“Gezen Doğa-Çok Yaşa Kelebek” projesi kapsamında köy okullarında eğitim gören öğrencilerimizle bir araya geliyoruz. Tropikal Kelebek Bahçemiz ve kelebeklerimiz hakkında bilgi sahibi olan öğrencilerimiz diğer canlıları da tanıma fırsatı yakalıyor.

Read More
Kelebekler Vadisi giriş ücreti ne kadar?

·         Yetişkin: 25 TL ·         Öğrenci: 7,5 TL ·         Aile ile birlikte gelen 0-6 yaş çocuklar için ücretsiz. ·         Engelli ve 65 yaş: 5 TL ·         Refakatçi (Engelli kimliğinde refakatçi hakkı vardır yazanların refakatçisi ücretsizdir) ·         Şehit yakını (Anne, Baba, Eş ve Çocuk) ücretsiz. ·         Gazi ücretsiz. ·         Yetişkin Grup (9+ Kişi) 20 TL ·         Öğrenci Grup (9+ Kişi) 5 TL ·         Eğitim Sınıfı (Bahçe Gezisi) 5 TL ·         Eğitim Sınıfı (Eğitim Bedeli) 3 TL Detaylı bilgi için: https://konyatropikalkelebekbahcesi.com/tr/bize-ulasin

Read More
Konya Kelebekler Vadisi'ne nasıl gidilir?

47 Numaralı Otobüs ile,  Fatih Işıklar Minibüsü ile,  Konya Havalimanı'ndan taksi ile 20 dakikada,  Konya Tren Garı'ndan taksi ile 20 dakikada,  Konya Otogarından taksi ile 10 dakika içerisinde Konya Tropikal Kelebek Bahçesi'ne ulaşabilirsiniz. 

Read More
Konya Tropikal Kelebek Bahçesi, 4 okulda Okul Bostanı ve Böcek Evi Projesine başladı

Konya Tropikal Kelebek Bahçesi olarak Okul Bostanı ve Böcek evi projemizi dört okulumuzda hayata geçirdik. Çevre dostu permakültür tarımı temel alarak hazırladığımız Okul Bostanlarımızda leziz meyvelerin yetişeceği sebze yataklarımız, fideleri besince zengin kılacak gübreleri hazırlayacağımız, aynı zamanda mutfak atıklarını da geri dönüştürebiliceğimiz Kompost alanımız ve doğanın vazgeçilmez parçası böcekleri görünür kılacak böcek evlerimiz yer alıyor.  Okul Bostanları ile öğrenciler sorumluluk alacak, üretmenin ve ürettikleri ürünleri birlikte tüketmenin mutluluğunu yaşayacaklar. Hedefimiz ileride hangi mesleği seçerse seçsin üretken, çevreye duyarlı nesillerin devamını sağlamaktır.

Read More
Contacts Contact Form

Parsana Mh. İsmail Kaya Cd. No:244 Selçuklu / KONYA

Phone: 0 (332) 211 11 20

Working Hours Close Now
Monday Close
Tuesday Close
Wednesday Close
Thursday Close
Friday Close
Saturday Close
Sunday Close